Autorzy

————————————————————————————————————————————————–

Kim jesteśmy? Nasz blog jest tworzony przez pasjonatów i miłośników roślin, ludzi kochających naukę i lubiących dzielić się wiedzą. Poprzez nasz blog chcemy pokazać, że rośliny są po prostu ciekawe. Dzięki nim oddychamy i mamy co jeść; zieloni współlokatorzy naszej błękitnej planety  kryją w sobie wiele tajemnic, a ich poznanie może być kluczem do rozwiązania licznych (także kryminalnych)  zagadek!

Redaguje zespół:

Renata Bączek-Kwinta – redaktor blogu

 

 

Adiunkt krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego. Pasja: szeroko pojęta przyroda. Druga, w cieniu tej pierwszej: sztuka (w tym sztuki walki ;)). Fanka małopolskich krajobrazów, brytyjskiego dowcipu i dobrej muzyki niezależnie od stylu.


IMG_0319_KW    Karolina Wietnik

Doktorantka Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie. Interesuje mnie tematyka zieleni miejskiej, szczególnie mojego rodzinnego miasta Krakowa. Zajmuję się także planowaniem przestrzeni publicznej, oceną stanu zdrowotnego roślin zawsze zielonych w warunkach klimatu miejskiego, a także projektuje szczęście jakim są ogrody przydomowe. Wycieczki górskie duchowo mnie odnawiają i tam wszystko zaczynam od nowa. Moją pasją jest jazda konna, a pędzący ze mną Effor uczy mnie życiowej pokory. W piątkowe wieczory realizuję się od lat na zajęciach z malarstwa i tam daję upust wyobraźni. Do zobaczenia na blogu!

 


Małgorzata Borek

Doktorat uzyskany w 2014 roku. Miłośniczka roślin, zwierząt i słodkich wypieków (te ostatnie chętnie robię, nie tylko jem ;)).


————————————————————————————————————————————————–

Żaneta Michalec

Doktorantka w Instytucie Fizjologii Roślin PAN. Rośliny to nie tylko moje naukowe zainteresowanie. Z taką samą pasją jak w laboratorium, oddaję się uprawie i pielęgnacji roślin w domu i ogrodzie. Swój wolny czas chętnie poświęcam na podróże oraz spotkania z przyjaciółmi.

————————————————————————————————————————————————–

Katarzyna Stalmach

Jestem absolwentką Uniwersytetu Rolniczego im. H. Kołłątaja w Krakowie. Studia magisterskie zaostrzyły mój apetyt na wiedzę. Uwielbiam spacerować po górskich szlakach, oglądać filmy i eksperymentować w kuchni wspólnie z przyjaciółmi.

—————————————————————————————————————————

Przemysław Kopeć

Świat roślin to moja pasja! Uzyskałem dzięki nim doktorat. Na uczelni jak i poza jej murami realizuję swoje zainteresowania. W wolnym czasie wychodzę na górskie ścieżki aby podczas długich wędrówek odpocząć od zgiełku miasta. Do zobaczenia na szlaku!

Reklamy
%d blogerów lubi to: